KİTAP; İŞİMİZ GÜCÜMÜZ KİTAP « Genel Haberler
KİTAP; İŞİMİZ GÜCÜMÜZ KİTAP

KİTAP; İŞİMİZ GÜCÜMÜZ KİTAP

Yazar: İkra Admin
08 Mart 2018
1067

KİTAP

Dıştan baktığımızda iki kapak arasına sıkıştırılmış sayfalar bütünü gibi görünse de, o sıkıştırılmışlığın içinde ne bilgiler, ne hayatlar, ne hayaller sığdıran; bazen sorunlarına çözüm bulan, sıkıldığında neşelendiren, üzüldüğünde teselli eden dert ortağındır. Bazen içindeki duyguları yaşatan, bazen sevindiren, bazen insanın iç dünyasını değiştiren, bazen hayata bambaşka bir açıdan bakmasını sağlayan dünyada eşi benzeri olmayan muhteşem bir şey kitap.

Her kitap, yeni bir ufuk açarken bilgi okyanusunda, bir damladır bizim için. Kitapsız hayat susuz bir çöle benzer. Nasıl o çölü susuz geçemiyorsak, bu hayatı da kitap okumadan geçemeyiz.

Unutmayın! Her kitap yeni bir dünyadır. Siz de dünyanızı hemen keşfetmeye başlayın.Yeni ufuklara açılın. Kitapla uçup gökyüzünde gezinin.

 

 

 

 

AYŞENUR ÇUBUKÇU  (Kırkağaç İsmail Hakkı Gelenbevi İmam Hatip Ortaokulu   7/A)

 

 

 

İŞİMİZ GÜCÜMÜZ KİTAP

Kitap bizim hayatımızın bir parçasıdır. Sadece bunu göremeyip anlamayan çoktur.Zaten onları görmek için özel bir güce ihtiyacımız yoktur.sadece anlamak ve hissetmek önemlidir.Bunu yapabilen insanlar kitabın gücünü keşfetmiş kişilerdir.

Kitap bizim arkadaşımızdır. Kitap içinde birden fazla bilgi bulunduran gizli bir bilgi hazinedir.O hazineyi bulmak zor değildir.Sadece kitap okumak yeterlidir.Kitap,çalışmanın ve okumanın karşılığında zafere açılan bir kapıdır.En önemlisi bunu bilmek gerektiğidir.

Normalde kitap okuyan bir insan bilgili ve zekidir. Kitap okuyan bir insan bu saydıklarımızın hepsini rahatlıkla başarabilir ve yapabilir. Kitap okuyan bir insan her zaman çalışkan ve programlı olur. Genellikle bu tür kişiler insanlar arasında sevilir ve tanınır. Bu yüzden kitap okumak çok önemlidir. Kitap okumak hayatımızın bir parçasıdır.

 

 

 

 

ELİF CEYLİN YARDIMCI  (Kırkağaç İsmail Hakkı Gelenbevi İmam Hatip Ortaokulu   5/A)