ŞU LANETLİ YAHUDİLER… « Haberler Esenler
ŞU LANETLİ YAHUDİLER…

ŞU LANETLİ YAHUDİLER…

06 Ocak 2018
1352

İKRA DERNEĞİ Esenler Şubemizde her Çarşamba akşamı saat 21.00-21.30 arasında gerçekleştirmiş olduğumuz ve tüm halkımıza açık olan programlar elhamdülillah ara vermeden ve kalitesinden taviz vermeden devam ediyor.

03.01.2018 tarihli programımızın hatibi Av. Halil Kendir idi. Bilindiği üzere Kendir, İstanbul Hukuk Fakültesi mezunu olması yanısıra Pakistan İslam Üniversite’sini de bitirmiş ve Arapça tercümeleri bulunan bir hatibimiz.

Hatibimiz bu haftaki dersinde Kur’an ve Sünnetten yaptığı alıntılarla Yahudileri ve “Yahudileşme”yi anlattı.

Hocamız, anlatımı esnasında güncel örneklerle süslediği konuşmasında bir an olsun dinleyicilerin ilgisinden bağımsız kalamadı.

Konunun Yahudiler ile ilgili olması; Yahudilerin dünyanın başına bela olması olgusunun devam ediyor bulunması Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın işgalinin ümmetin hep gündemde olması sebebiyle sohbet ayrı bir haz ve heyecanla dinlendi.

Ancak gelin görün ki, derneğimizin dersleri en fazla 30 dk. ile sınırlı… Bu sebeple, hatibimiz henüz bu hususla ilgili tüm diyeceklerini diyemeden ve sohbetini damaklarda kocaman bir tad bırakarak bitirmek zorunda kaldı.

Sonrasında ise nefis çaylarımızı ve çaydan daha nefis ve vazgeçilmez muhabbetlerimize sebep olan ikili/karşılıklı sohbetlerimizi hep birlikte yudumladık.

Hem sunulan derslerden birşeyler öğrenmek/almak, hem sıcacık çayımızı yudumlamak, hem de vazgeçilmez ve bulunmaz muhabbetimize vasıl olmak için ille de sizi çağırmamızı beklemeyin; şubemizin yerini, bizim yüreğimizi biliyorsunuz herkese açık!

Öyleyse bekletmeyin bizi, yaşayacağınız güzellikleri ertelemeyin! Her Çarşamba 21.00’de şubemize bekliyoruz.