HANIMLARIMIZ OKUSUN MU, ÇALIŞSIN MI? NASIL? « Haberler Esenler
HANIMLARIMIZ OKUSUN MU, ÇALIŞSIN MI? NASIL?

HANIMLARIMIZ OKUSUN MU, ÇALIŞSIN MI? NASIL?

08 Ocak 2018
1141

Bu bitmez ve amansız bir yarış aslında; hayırda yarış… Öyle güzel bir yarış ki, kaybedeni yok! Yarışı katılan tüm yarışçılar cennetle ödüllendiriliyor. Çünkü hepsinin niyeti hayır ve bu sebeple de akıbetleri hayır. Elbette öne geçenlere daha farklı ve “sürpriz” hediyeler verileceği de ayet ve hadislerle ayrıca müjdelenmiş…

Hepimiz farklı farklı yollarla ama aynı cennete gitmek ve o sürpriz hediyeleri almak için yarışıyoruz.

İKRA DERNEĞİ Esenler Şubemiz de aynı niyet ve heyecan ile ve fakat farklı yollarla yenilik ve güzelliklerin peşinde gitmeye devam ediyor.

Bu hizmetler ve yarış çerçevesinde her Cuma saat 21.00’de hassaten genç yiğitlerin olağanüstü teveccühüne mazhar olan ve her geçen gün güzelleş/tiril/en “makale tahlili” okumalarımız devam ediyor.

Her haftaki programımızda, gönüllü iki şahıs tesbit ediyoruz. Bu iki kardeşimizin seçtiği makaleleri hep birlikte okuyor ve zaman zaman zaman bu makale ile ilgili soru soruyor, yorum yapıyoruz.

Görevli kardeşimiz makaleyi istediği yazardan ve istediği dergi/gazete veya siteden seçebiliyor; bu konuda herhangi bir sınırlamaya gitmiyoruz. Kardeşimizi tamamen kendisiyle başbaşa bırakıyoruz.

Bu haftaki (05.01.2018) makale tahlilinin sunumunu İsmail Demir kardeşimiz yaptı.

Kardeşimizin seçtiği makale Nurettin Yıldız Hoca’nın hanımların okuma/öğretim ve çalışma hayatına ilişkin görüşlerini yansıtan yazısı idi.

Normal şartlarda herbir makale için tayin edilen 30 dakikalık süre ise, yazının uzunluğu ve konunun derinliği ve katılımcıların yorumlara iştiyak ve

heyecanla iştiraki sebebiyle 45 dakika sürdü. Bu sebeple de ikinci makalenin sunumu haftaya erteledik mecburen.

Programımız hafız Burhan Sevil’in okuduğu velasr suresi, akabinde meal verilmesi ve fatiha ile son buldu.

Gelecek haftanın gönüllüsü ise Sabri Danacı kardeşimiz olacak.

Unutmadan, tahlilimizi icra olunurken, arada yapılan çay servisi ve çerezin ise ayrıca ve hakikaten farklı bir tadı olduğunu belirtmezsek ayıp olur. Çünkü yedikleriniz içtikleriniz İKRA’da ikram olunuyor.