Çarşamba Sohbetleri « Haberler Esenler
Çarşamba Sohbetleri

Çarşamba Sohbetleri

Yazar: İkra Admin
11 Eylül 2017
1140

Her Çarşamba saat 21:00-21:30 arasında  da Esenler şubemizde gerçekleştirilen seminerimizin bu haftaki hatibi Abdulgafur Levent hocamız idi.

Seminerin ilk kısmında hocamız Allah'ın Üstünlüklerinden Vasıf'larından bahsedilerek başlanılmıştır.Allah c.c kendisini İhlas suresinde tanıttığından ihlas suresinin mealini açıkladı.

Daha sonra seminerinin ilerleyen kısımlarında Müslümanın yapılması gereken önceliklerinden,vazifelerinden bahsetti.Müslümanların genel olarak müekked ibadetlere dört kolla sarıldıklarını farz ibadetleri çoğunlukla unuttuklarından çeşitli örnekler vererek bahsetti.

Öncelik olarak haramları terketmemiz gerektiğini farz Ve sünnete sarılmamız gerektiğini dünya hayatına kapılmamayı tekrar tekrar vurguladı seminerlerinde.

Daha sonra ise bizlerin ilk emri ''Oku'' olan bir dinin mensubu olduğumuzu fakat dünya kitap okuma sıralamasında ülkemizin en alt sıralarda olduğunu söyledi.Seminerinin son kısmında ise 1 hadisi şerif okuyarak seminerine son verdi.Bu hadisi  Şerif:

Peygamber Efendimiz(s.a.v.) Buyurdu ki:''Muhakkak ki su kalpler suyun kendisine isabet ederek Demir'in pas tuttuğu gibi kalplerde paslanır.''

Denildi ki bu paslar ne ile temizlendi.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) cevap verdi:

Bolca tefekkür ederek ve Kuran-ı Kerim okuyarak temizlenir.

Hocamıza vermiş olduğu bilgilerden ötürü Allah razı olsun.

Kendisine işlerinde kolaylıklar diliyoruz.

El Fatiha