KAMUOYUNA DUYURULUR « Genel Haberler
KAMUOYUNA DUYURULUR

KAMUOYUNA DUYURULUR

Yazar: İkra Admin
15 Mart 2020
541

TEDBİR BİZDEN…

 

Kıymetli İKRA Dostları! Bilindiği üzere Dünyamız şu anda “corona virüs (covid-19)” olarak isimlendirilen salgın bir hastalıkla karşı karşıya bulunuyor. Çin’in Wuhan kentinden çıkıp neredeyse bütün dünyada yayılan bu virüs, yaşlılar ve kronik rahatsızlığı olanlar başta olmak üzere 5000’in üzerinde kişinin ölümüne yol açmıştır. Virüsün ilk duyulmaya ve yayılmaya başladığı andan itibaren ülkemiz dünyaya örnek olacak tedbirler almış ve yetkililerimiz bu hastalıktan korunmak için yapılması gerekenleri halkımıza sık sık hatırlatmıştır, hatırlatmaktadır.

Alınması gereken en önemli tedbirlerden birinin de, kalabalık yerlerden uzak durulması olduğu ifade edilmiştir. Nitekim bu amaçla okullar tatil edilmiştir. Bu tedbir Peygamber Efendimiz’in (sav) şu tavsiyelerine de uygundur: "Bir yerde bulaşıcı hastalık ortaya çıktığını duyduğunuz zaman oraya girmeyiniz. Bulunduğunuz yerde bulaşıcı bir hastalık ortaya çıkarsa, oradan da çıkmayınız." (Buhârî, Müslim)  

Biz de İKRA Derneği olarak, Peygamber Efendimiz’in (sav) tavsiyelerine ve yetkililerimizin uyarılarına uyarak 16 Mart 2020 Pazartesi tarihinden itibaren Ramazan ayının sonuna (27 Mayıs 2020 Çarşamba ) kadar Tüm temsilciliklerimizde; Korona virüse karşı tedbir amaçlı olarak  Her Türlü Sohbet, Ders ve Sosyal Faaliyetlerimize ara verme kararı aldık. Tedbir bizden, takdir Yüce Allah’tandır.

Kamuoyunun Bilgisine…