İNSANA İFFET YAKIŞIR « Genel Haberler
İNSANA İFFET YAKIŞIR

İNSANA İFFET YAKIŞIR

Yazar: İkra Admin
27 Nisan 2020
343

           

            Yüce Allah insanı saygın, onurlu ve iffetli olarak yaratmıştır. İnsanı yarattıklarının pek çoğundan üstün tutmuş ve onu ilahi hitaba muhatap kılmıştır. Onları, kendilerini yüceltecek şeylere yönlendirmiş, hayvanların seviyesine düşürecek her türlü yanlış ve ahlaksızlıktan da sakındırmıştır.

            Her alanda olduğu gibi cinsel birlikteliğin de insan onuruna yakışan meşru yolunu göstermiştir. Bunun yolu, aralarında nikah engeli olmayan karşı cinslerin (kadın ve erkeğin) nikah akdiyle evliliğidir. Bunun dışındaki her türlü cinsel ilişki zinadır, ahlaksızlıktır. Aynı cinsler arasındaki cinsel ilişkiler ise insanlık onuru bir yana belki hayvanlar aleminde bile görülmeyen bir düşkünlük, yüz kızartacak bir sapkınlıktır,           

            Gelin görün ki, utanılması gereken bu sapkınlığı irtikap edenler ve onlara arka çıkanlar, başlarını öne eğecekleri ve utanacakları yerde, seslerini herkesten fazla çıkarmakta ve “taşları bağlayıp itleri salıvermek” misali iffete davet edenleri susturmaya çalışmaktadır. Son olarak Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş’ın “İslâm zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor, eşcinselliği lanetliyor” dediği için bu çevrelerin saldırısına maruz kalmıştır.

            İKRA (İlim, Kültür ve Rahmet) Derneği olarak Sayın Diyanet İşleri Başkanımızın arkasında olduğumuzu; Kur’an’ın emirlerinin bir ifadesi olan açıklamasını desteklediğimizi; insan onuru ve saygınlığıyla bağdaşmayan sapkınlık ve düşkünlükleri savunanların ise karşısında olduğumuzu ve hakikatin sesini onlara boğdurmayacağımızı beyan ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.