BEN KİTABIM « ANADOLU
BEN KİTABIM

BEN KİTABIM

Yazar: İKRA ANADOLU
19 Mart 2019
649

Hey! Bak buradayım. Şu tozlanmış raflardayım. Ne kadar üzgünüm. Günlerdir kimse yüzüme bakmadı, herkes artık telefonların yüzüne bakar oldu.  

Kimse bana değer vermedi, kimisi okuldan gelince bir kenara attı, sayfalarım buruştu yırtıldı. Kimisi beni sıcak yaz günlerinde yelpaze yapıp salladı okumak yerine. Çok ama çok incindim madem okumayacaklar oradan oraya atılacağım neden varım ben bu dünyada? Neden ilk ayet oldum? Neden birçok hadiseye konu oldum? Koskoca cihan hükümdarları neden okudu beni? Koca koca kaleleri okuyarak mı geçtiler? EVET. Bütün bu soruların cevabı OKUMAK! 

Bilim insanları ortaya attığı fikirleri boşu boşuna mı söylüyordu? Newton'un yer çekimini keşfederken sadece kafasına elma düştüğü için mi bulduğunu düşünüyorsun? En çok Newton'un, Einstein'ın, Kâtip Çelebi'nin, İbn-i Sina'nın elinde eskidim ben ama oradan oraya atılmaktan değil. Sabahlara kadar okunmaktan eskidim ben. Ben kimim biliyor musun? Ben Kitabım senin okuman, hayatının her yerinde sana yol göstermek için varım. Beni okuman dileğiyle...

 

   ŞEYMA NUR İME   7/D   

  İsmail Hakkı Gelenbevi İmam Hatip Ortaokulu