Dernek Faaliyetlerimiz | Merhaba News
Derneğimizin her şubesinde haftanın belirli günlerinde halka açık olarak gerçekleştirdiğimiz seminerlerimiz düzenli olarak yaptığımız faaliyetlerdendir. Bu seminerlerimizde Kur’an, Tefsir, Hadis, Siyer, İslam Ahlakı, Örnek Şahsiyetler, İlmihal ve Fıkıh gibi konular düzenli olarak işlenmektedir.
 
Kitap okuyanlara yönelik düzenlediğimiz motivasyon seminerlerine konuşmacı olarak katılan misafirlerimiz, bu toplantılarda kitap okurlarına hayat hikayelerini anlatmaktadırlar. Böylece kitap okurlarının ilme, kitaba ve okumaya yönelik ilgi ve heyecanlarını canlı tutmaya çalışıyoruz. Bu seminerlere bugüne kadar Emin SARAÇ, Prof. Dr. İ. Lütfi ÇAKAN, Prof. Dr. Mustafa ÇAĞRICI, Prof. Dr. Faruk BEŞER, Dr. Ahmet EFE, Prof. Dr. Ali AKYÜZ, Prof. Dr. Fahreddin OLGUNER, Prof. Dr. İhsan Süreyya SIRMA, Yaşar ALPTEKİN, Mehmet NİYAZİ, Hasan Celal GÜZEL, Şevki YILMAZ, Mustafa KARAHASANOĞLU, Ramazan KAYAN, Mustafa ÖZCAN ve Ali Erkan KAVAKLI gibi mümtaz şahsiyetler katıldılar.
 
Her yıl düzenlemeye çalıştığımız Kutlu Doğum programlarıyla Sevgili Peygamberimizin mesajının gündemde kalmasını ve geniş kitlelere ulaşmasını hedefliyoruz. Bu amaçla tertip ettiğimiz toplantılara Mahmut TOPTAŞ, Ömer DÖNGELOĞLU, Ali Rıza TEMEL ve Vehbi VAKKASOĞLU gibi isimler konuşmacı olarak katıldılar.
 
Neslimizin üzerinde emekleri olan âlimleri hayırla anmak, onları yeni nesillere tanıtmak ve onlara olan vefa borcumuzu bir nebze olsun ödemek amacıyla tertip ettiğimizÂlimlere Vefa Programları’nda ilk olarak Muhammed Hamdi YAZIR’ı Anma Programı” düzenledik. Büyük beğeni ve ilgi gören Âlimlere Vefa Programları’nda sırasıyla Hasan Basri ÇANTAY, Ahmed Hamdi AKSEKİ, Ahmed Naim BABANZADE ve Konyalı Mehmet Vehbi EFENDİ’yi andık. Bu programları devam ettirmek ve âlimlerimizi anarak onları genç nesle tanıtmak amacındayız. Bunların yanı sıra Filistin davasına destek olmak ve yetimleri gündemde tutmak amacıyla farklı programlar, kitap dostlarına yönelik tarihî ve kültürel amaçlı geziler ve bilgi yarışmaları gibi etkinlikler faaliyetlerimizden bazılarıdır.
 
Hanımlara ve gençlere yönelik her hafta dernek şubelerimizde eğitim amaçlı seminerlerimiz de yaptığımız faaliyetler arasında yer almaktadır.
 
Her üç ayda bir çıkardığımız ve ücretsiz dağıttığımız İKRA Bülteni ile hem dernek çalışmalarımızı halkımızla paylaşıyor hem de gündemdeki konulara dair İslamî bir bakış açısı oluşturulmasına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

Kayıt OlÜye Girişi